Acer Predator 17x İncelemesi

Acer Predator 17x İncelemesi. Oyun Bilgisayarlarının En Son ve Üst Seviyeli Serisi Predator17x’i Beraber İnceleyelim.

Acer Predator 17x İncelemesi

Acer oyun bilgisayarlarının en son ve üst seviyeli serisi olan Predator 17x Türkiye pazarına girdi. Oyun meraklılarının ilgisini çekecek olan Predator 17x, NVIDIA GeForce GTX980 ekran kartı ile adeta oyun için üretilmiş olduğunu ispatlar nitelikte. Ekran boyutları 17.3 inç boyutunda 4K çözünürlüğe sahip. 3’lü fan sistemiyle soğutmada beraberinde geliyor. Bu yönüyle güç ve performansı üst seviyeye taşımayı hedefleyen Acer başarılı olacağı konusunda oldukça iddialı. Biri ön panelde içeriye soğutma sağlarken, arka tarafta bulan iki fan ise işlemci ve ekran kartının soğutmasını sağlayarak ısınma sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Acer Predator 17x İncelemesi

teknik destek

64 GB DDR4 RAM ile karşımıza çıkan model de hız aşırtma ile oyuncular CPU için 4.0GHz GPU için 1310MHz‘e kadar ve VRAM için de 3.7GHz e kadar sınıfının 1 numarası olarak turbo hızın kullanabilecekler. İşlemci olarak da İntelCore i7-6820Hk kullanılmış olması da dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

Ürünün klavyesine baktığımızda ise oyunlarda kullanım kolaylığı sağlamak amacı ile yön tuşları ve yine oyunlarda yönler için kullanılan W,A,S,D tuşları kırmızı renle belirlenmiş. Touchpad kenarlarına uygulanan ışıklandırmayla şık bir görüntü sunarken Touchpad’in kapalı mı açık mı olduğunu kolayca fark etmemizi sağlıyor. Aynı zamanda Touchpad in yanına da açıp kapak için tuş eklenerek ayarlara uğraşmaktan bizi kurtarıyor.

Acer Predator 17x İncelemesi

Predator 17X te veri aktarım hızı için SATA-SSD RAID 0 dizisinde DDR4-2133 bellek ve kurumsal seviyede NVMePCIe katı hal sürücüleri ile iyileştirilmiş. Killer DoubleShot Pro sayesinde Ethernet ve wifi bağlantısının aynı anda yapılmasına olanak sağlanmış. Bu sayede ethernet’te oyun oynarken aynı anda wifi üzerinde müzik dinleme tv izleme gibi farklı işlemleride yapabilmenize imkan sağlıyor.

Predator 17X ağırlığı 4.5 kg’dır. Acer Predator 17X Türkiye satış fiyatının ise 8999 TL olarak belirlenmiştir. “3G Mobil Modemlerde Port Açma” ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

Acer Predator 17x İncelemesi

Son güncelleme 7 Ağustos 2016 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top