Bilgisayar Kapatma Zamanlayıcısı

Bilgisayar Kapatma Zamanlayıcısı. Program olmadan bilgisayarınızda kapatma zamanlayıcısını aşağıdaki adımları takip ederek kullanabilirsiniz.

Bilgisayar Kapatma Zamanlayıcısı

Bilgisayarınızın belirli bir süre sonra kapanmasını istiyorsanız bu yazı tam size göre. Belirlemiş olduğunuz bir süre zarfında bilgisayarınızın kapanması için her hangi bir program kullanmanıza, birçok işlem yapmanıza gerek yoktur. Oldukça basit bir işlem olup kendi zamanlayıcınızı kendiniz kendiniz kurabilirsiniz.

Bilgisayarınızın masaüstünde sağ tıklayıp “Yeni” butonuna basalım. Açılan menüden de “Kısayol” butonuna basalım.

Açılan pencerede sizlere vereceğim komutu yazalım ancak kendi isteğiniz bağlı değişiklik gerçekleştireceğiniz bir kaç yer olacak sırası geldikçe bilgisini aktaracağım.

Açılan sayfada “Öğenin Konumunu Yazın” bölümüne shutdown -S -F -T 00 -C “Mesajınızı Buraya Yazın” yazısını yazalım veya buradan olduğu gibi kopyalayarak yapıştıralım. Burada dikkat etmeniz gereken husus “00” yazan yere bilgisayarınızın ne kadar süre sonra kapatılmasını istemiş olduğunuzu saniye cinsinden yazmanız gerekmektedir. Örneğin 30 dakika sonra kapanmasını istiyorsanız 1800 yazmanız gerekecektir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra “İleri” butonuna basalım.

Açılan ekranda kısayol bağlantımız için herhangi bir isim verebilirsiniz. Daha sonra “Son” butonuna basarak sayfayı kapatabilirsiniz. Oluşturmuş olduğumuz bu kısa yok üzerine çift tıkladığınızda belirlemiş olduğunuz süre sonra bilgisayarınız kapatılacaktır.

 

Son güncelleme 15 Şubat 2024 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top