D-Link DSL-2600U modem kurulumu

D-Link DSL-2600U modem kurulumu adımlarına resimli olarak detayları ile yer verdik. Haberimizde aynı zamanda kablosuz kurulum ayarlarını da gösterdik. İnternet kurulumunda TTnet, Superonline, Doping, Vodafone, Turknet ve kablonet gibi sağlayıcılarından hangisini kullanıyorsanız kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekiyor.

D-Link DSL-2600U modem kurulumu

192.168.1.1 yazarak giriş yapınız. Ekrana gelen kullanıcı adı ve şifreye admin olarak yazınız.

D-Link DSL-2600U modem kurulumu

teknik destek

Karşınıza modem arayüz ekranı gelecektir. Sol tarafta yer alan menüde “Advanced Setup” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

D-Link Modem Kurulumu

Açılan pencerede gelen tablodaki “Edit” butonuna basalım.

D-Link DSL-2600U Modem Kurulumu

Karşınıza gelen ekranda “ATM PVC Configuration” kısmında ki “VPI” değeri “8” “VCI” değeri ise “35” olarak ayarlayalım. “Service Category” seçeneği “UBR Without PCR” olarak ayarlayalım. Son olarak “Enable Quality of Service” kutucuğunu işaretleyerek “Next” butonuna basalım.

D-Link DSL-2600U Kablosuz Modem Kurulumu

Açılan sayfada “PPP over Ethernet (PPPoE)” bölümünü işaretleyelim. “Encapsulation Mode” bölümünü ise “LLC/SNAP-BRIDGING” olarak ayarlayarak “Next” butonuna basalım.

D-Link DSL-2600U Modem Kurulumu

Açılan pencerede Servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan ADSL Kullanıcı Adı ve Şifrenizi isteyen bir ekran olacaktır. “PPP Username” bölümüne ADSL Kullanıcı Adınızı, “PPP Pasword” bölümüne ise ADSL Şifrenizi yazarak “Retry PPP password on authentication error” bölümünde yer alan kutucuğu işaretleyerek “Next” butonuna basalım.

D-Link Modem Kurulumu

“Enable NAT” ve “Enable Firewall” ve “Enable WAN Service” bölümlerinde yer alan kutucukları işaretleyerek “Next” butonuna basalım.

D-Link DSL-2600U Modem Kurulumu

Karşınıza yapmış olduğunuz ayarların özeti gelecektir. Ayarlarınız doğru ise “Save” butonuna basarak kaydedelim.

D-Link DSL-2600U Modem Kurulumu

Kablosuz ayarlarınızı yapılandırma için sol menüde yer alan “Wireless” butonuna bastıktan sonra “Basic” bölümüne giriş gerçekleştirelim.  Karşınıza çıkacak penderece Enable Wireless” kutucuğu işaretli olacak. SSID” kısmında yazan ismi silip sizin istediğiniz bir isim verin. Bu isim kablosuz ağ adı olarak görünecektir. Country” listesinden TURKEY”‘i seçip Save/Apply” butonuna basalım.

kablosuz kurulum ayarları

Ayarlarını yapmış olduğumuz kablosuz ağınıza şifre oluşturmak için soldaki Wireless” menüsü basalım ve altındaki Security” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Karşınıza çıkan pencerede SSID” sekmesinde sizin vermiş olduğunuz ağ adını göreceksiniz. Network Authentication” kısmında ok işaretine
basarak şifrelendirme tiplerinden
Mixed WPA2/WPA‐PSK” olanı seçelim.

D-Link DSL-2600U Modem Kurulumu

Şifrelendirme tipini seçtikten sonra alt tarafta oluşan WPA Pre‐Shared Key” bölümüne en az 8 karakterden oluşan türkçe karakter içermeyen bir şifre oluşturalım. WPA Group Rekey Interval” yanındaki kutucuktaki değer 0 olarak kalacaktır. WPA Encryption” kutusunda TKIP+AES” seçili olmalıdır. Alttaki WEP Encryption: Disable” olarak bırakın ve Save/Apply” butonuna basalım.

D-Link DSL-2600U Modem Kurulumu

Bütün ayarlarınız gerçekleştirilmiş olacaktır bu bilggilerin kalıcı bir şekilde kaydedilmesi için sol taraftaki menüden Management” menüsüne tıklayınız. Açılan menüde Save/Reboot” menüsünü tıklayınız sağ taraftaki pencerede yine Save/Reboot” butonuna tıklayınız.

D-Link DSL-2600U Modem Kurulumu

2 Dakika kadar bekledikten sonra tarayıcınızı yeniden başlatarak interent kullanımı sağlayabilirsiniz.

D-Link DSL-2600U Modem Kurulumu

“Airties Modemlerde Mac Filtreleme” ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

D-Link DSL-2600U Modem Kurulumu

Son güncelleme 16 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top