D-link DSL-2640U Modem Kurulumu

D-Link DSL-2640U Modem Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir? Aşağıdaki adımları takip ederek D-Link DSL-2640U modem kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

D-link DSL-2640U Modem Kurulumu

Kablolu olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayar üzerinden herhangi bir internet tarayıcısı açarak adres satırına “192.168.1.1” yazarak giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda User Name bölümüne “admin” Password bölümüne ise “admin” yazarak giriş gerçekleştirelim.

teknik destek

Açılan ekranda sol tarafta yer alan menü içerisinden “Quick Setup” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

Karşınıza gelen ekranda “DSL Auto-connct” bölümünün işaretini kaldıralım.

İşareti kaldırdığınız zaman alt bölümde başka seçenekler gelecektir. Gelen ekranda PORT: 0 , VPI: 8 , VCI: 35 olarak ayarlayalım. “Enable Quality Of Service” bölümünü işaretleyerek “Next” butonuna basalım.

“PPP over Ethernet” bölümünü işaretleyerek alt bölümde yer alan Encapsulation Mode bölümü “LLC/SNAP-BRIDGING” olarak ayarlayarak “Next” butonuna basalım.

Açılan ekranda ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır.

  • PPP Username: Servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan ADSL Kullanıcı Adınız
  • PPP Password: Servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan ADSL Kullanıcı Şifreniz
  • Authentication Method: AUTO
  • MTU: 1492
  • Rety PPP password on authentication error bölümü işaretli
  • Enable KeepAlive bölümü işaretli

Ayarları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra “Next” butonuna basalım.

Açılan ekranda “Enable NAT” , “Enable Firewall” , “Enable WAN Service” bölümlerini işaretleyerek “Next” butonuna basalım.

Açılan Device Setup ekranında herhangi bir değişiklik gerçekleştirmeden “Next” butonuna basalım.

Açılan ekranda “Enable Wireless” bölümünü işaretleyerek altında yer alan “SSID” bölümüne Türkçe karakter içermeyen bir kablosuz ağ adı oluşturalım ve “Next” butonuna basalım

Özet ekranında görmüş olduğunuz ayarlar doğru ise “Save/Reboot” butonuna basarak kurulumu tamamlayalım.

Kaydetme işleminin bitmesini bekleyelim.

Modeminizin kablosuz ayarlarını gerçekleştirebilmek için önce sol tarafta yer alan menü içerisinden “Wireless” butonuna basarak altından “Basic” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda “Enable Wireless” bölümü işaretleyerek “SSID” bölümüne Türkçe karakter içermeyen bir kablosuz ağ ismi oluşturalım. “Country” bölümünü TURKEY olarak seçerek “Save/Apply” butonuna basalım.

Son olarak kablosuz ağ şifresi değişikliği için sol tarafta yer alan menü içerisinden “Wireless” butonuna basarak altında “Security” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda “Network Authentication” bölümünü “Mixed WPA2/WPA-PSK” olarak ayarlayalım ve altında yer alan “WPA Pre-Shared Key” bölümüne en az 8 karakterden oluşan Türkçe karakter içermeyen bir şifre oluşturarak “Save/Apply” butonuna basalım.

D-link DSL-2640U modemizin hem kablolu hem kablosuz ayarlarını yapılandırmış bulunmaktayız. Bu ayarların modeminize kalıcı olarak kaydedilebilmesi için “Management” bölümünün altından “Save/Reboot” butonuna basalım. Açılan ekranda da “Save/Reboot” butonuna basarak işlemi tamamlayalım.

 

Son güncelleme 8 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top