Datron RTA-1030 Modem Kurulumu

Datron RTA-1030 Modem Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir? Datron RTA-1030 Kablosuz Ayarları Nasıl Gerçekleştirilir? Aşağıdaki Adımları Takip Edebilirsiniz.

Datron RTA-1030 Modem Kurulumu

Kablolu olarak modeme bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayar üzerinden her hangi bir internet sayfası açalım ve adres satırını silerek “192.168.1.1” yazarak giriş gerçekleştirelim. Karşınıza gelen ekranda Kullanıcı Adı: “admin” Şifre “admin” yazarak giriş gerçekleştirelim.

Açılan kurulum ekranında Menü içerisinde yer alan “Quick Setup” butonuna basarak kurulumu başlatalım. İlk gelen ekranda  “Auto Scan Internet Connection (PVC)” bölümünü işaretledikten sonra “Next” butonuna basalım.

Datron RTA-1030 Modem Kurulumu

Bir süre sistem taraması gerçekleştirdikten sonra gerekli ayarları kendisi gerçekleştirmiş olacaktır ve aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. “Next” butonuna basalım.

Datron RTA-1030 Modem KurulumuAçılan pencerede “Obtain an IP adress automatically” bölümü ve “Enable NAT” bölümleri işaretli olsun “MTU” değerini “1492” olarak ayarladıktan sonra “Next” butonuna basalım.

Datron RTA-1030 Modem KurulumuGelen ekranda “PPP User Name” bölümüne ADSL Kullanıcı Adınızı “PPP Password” bölümüne de ADSL Şifresini yazarak “Next” butonuna basalım.

Datron RTA-1030 Modem KurulumuAçılan ekranda her hangi bir değişiklik gerçekleştirmeden “Next” butonuna basalım.

Datron RTA-1030 Modem Kurulumu

Gerçekleştirmiş olduğumuz ayarların özetini gösteren bir ekran gelecektir karşımıza bu sayfada da her hangi bir değişiklik gerçekleştirmeden “Finish” butonuna basarak ayarlarımızın kaydedilmesini sağlıyoruz.

Datron RTA-1030 Modem Kurulumu

Modem ayarlarının kaydedilmesi ve yeniden başlatılmasını bekleyelim.

Datron RTA-1030 Modem KurulumuKaydetme işlemi bittikten sonra aşağıdaki ekran gelecektir karşınıza “Connect” tuşuna basarak bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Datron RTA-1030 Modem KurulumuKarşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde bağlantınız gerçekleşmiştir internet kullanımına başlayabilirsiniz.

Datron RTA-1030 Modem KurulumuKablosuz ayarlarınızı gerçekleştirebilmek için ise üst bölümde yer alan menü içerisinden “Wireless” butonuna basalım ve sol menü içerinden “Basic Settings” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda ayarları aşağıdaki gibi gerçekleştirdikten sonra “Wireless Network Name” bölümüne kendiniz belirlemiş olduğunuz bir kablosuz ağ adı oluşturarak “Apply” butonuna basalım.

Datron RTA-1030 Modem Kurulumu

Kablosuz ağ adını oluşturduktan sonra şifreleme gerçekleştirebilmek için ise aynı şekilde üst menü içerisinde yer alan “Wireless” butonuna basalım ve sol tarafta açılan menüden “Security” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Ayarları aşağıdaki gibi gerçekleştirdikten sonra “Pre-Shared Key” bölümüne en az 8 karakterden oluşan türkçe karakter içermeyen bir şifre oluşturarak “Apply” butonuna basalım.

Datron RTA-1030 Modem Kurulumu

“Cisco Linksys WRT110 Modem Kurulumu” ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

Datron RTA-1030 Modem Kurulumu

Son güncelleme 11 Ağustos 2016 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top