Galaxy J2 hard reset desen kilidini kırma

Samsung Galaxy J2 hard reset işlemi genelde telefonda unutulan ya da çok fazla model desen denemesi sonucu kilitlenen telefonların kilidini kırmak için uygulanan yöntemdir.

Hard reset işleminin gerçekleşmesi için şarj seviyesi %50 olması önerilir. Ama %10′ da yinede işlemlerin olduğu görülmekte.

Galaxy J2 desen kilidi şifremi unuttum

Hard reset adımlarından önce eğer önemli verileriniz varsa bu işlemler cihaz içerisinde bulunan her şey (fotoğraflar, videolar, Whatsapp, mesajlar, rehberdeki kişiler ve dosyalar) silinecek. Eğer yazılımsal nedenden dolayı format atacaksanız cihaz yedeğini almanız önerilir.

teknik destek

Samsung Galaxy J2 hard reset adımları

 

Samsung Galaxy j2 sıfırlamanın birden fazla yöntemi vardır. Örnek fabrika ayarlarına döndürme. Eğer fabrika ayarlarına çevirmek için adımlara ulaşamıyorsanız o zaman cihazı kapatıp hard reset adımlarını uygulayınız.

Cihaz kapalı durumdayken ses açma, menü ve güç (açma) tuşlarına basılı tutunuz. Ekrana Samsung logosu geldiyse tuşları bırakınız.

Galaxy J2 hard reset desen kilidini kırma

Açılan ekranda ses azaltma tuşunu kullanarak “wipe data factory reset” yazısının üzerine gelerek “Power” tuşuna basalım.

Galaxy J2 desen kilidini kırma

Açılan ekranda ses azaltma tuşu ile “yes – – delete all user data” yazısının üzerine gelerek “Power” tuşuna basalım.

Galaxy J2 format atma

Sıfırlama işlemi başlayacaktır. bu işlemin ne kadar süreceği telefonunuzda yer alan verilerin boyutuna göre değişiklik gösterebilir. herhangi bir işlem yapmadan işlemin bitmesini bekleyelim. Sıfırlama işlemi bittikten sonra karşınıza açılan ekranda “reboot system now” yazısının üzerine gelerek “power” tuşuna basarak telefonun açılmasını bekleyelim.

Galaxy J2 fabrika ayarlarına döndürme

Telefondan Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Fabrika Ayarlarına Sıfırla> Telefonu Sıfırla> Her Şeyi Sil adımlarını takip ederek sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alternatif format atma

Telefonunuzda arama bölümüne yazacağınız bir kod ile de sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzun arama bölümüne giriş gerçekleştirin ve *2767*3855# kodunu girdiğinizde telefonunuzun fabrika ayarlarına alma işlemi başlamış olacaktır.

 

Son güncelleme 28 Mayıs 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top