Gmail Hesabında Uygulamaya Özel Şifre Nasıl Oluşturulur?

Gmail Hesabında Uygulamaya Özel Şifre Nasıl Oluşturulur? Aşağıdaki adımları takip ederek sizde uygulamaya özel şifre oluşturabilirsiniz.

Uygulamaya Özel Şifre Nasıl Oluşturulur?

Dünyanın en büyük mail sunucularından biri olan Google’a ait e-posta platformu Gmail’de e-posta hesabınızı çeşitli mail programları üzerine konfigüre ederek kullanabiliyorsunuz. Gmail hesabınızı daha aktif ve kolay bir şekilde kullanmanızı sağlayan bu uygulamalarda bazı durumlarda kurulum aşamasında çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Özellikle Microsoft Office’de bulunan Outlook programı üzerine Gmail hesabınızı tanımlamak istediğinizde, Google tarafından uygulanan iki adımlı doğrulama prosedürleri Outllook üzerinde sorun çıkarabiliyor. İki adımlı doğrulama Outlook’ta çalışmadığından çoğu zaman Gmail hesabınız Outlook üzerine kurulamayacaktır. Böyle bir durumla ile karşılaştığınızda Gmail hesabınıza, Outlook uygulamasına özel şifre tanımlaması yapmanız gerekecektir. Bu işlemi aşağıdaki adımları takip ederek tamamlayabilirsiniz.

Öncelikle buraya tıklayın ve Gmail hesabı ile oturumunuzu açın.

teknik destek

Oturumunuzu açtıktan sonra karşınıza gelen ekranda şifre oluşturulacak olan cihazı ve uygulamayı seçmenizi isteyen bir ekran gelecektir.

Liste içerisinde yer almayan bir cihaz veya uygulama için “Diğer (Özel Ad)” bölümünü seçebilirsiniz.

İlgili alanları doğru bir şekilde seçtikten sonra “Oluştur” butonuna basarak şifre oluşturma işlemini tamamlıyoruz.

Şifreyi kopyalayarak kullanacağınız uygulamaya yapıştırabilirsiniz. Oluşturmuş olduğumuz şifre ise ana ekranda görünecektir.

 

Son güncelleme 8 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top