Gmail’de 2 Adımlı Doğrulama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

Gmail’de 2 Adımlı Doğrulama Özelliği Nedir ve Nasıl Etkinleştirilir? Aşağıdaki adımları takip ederek Gmail hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Gmail’de 2 Adımlı Doğrulama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

Sizde Gmail hesabınızın güvenliğini arttırmak ister misiniz? O zaman Gmail’in özel güvenlik uygulaması olan “İki Adımlı Doğrulama” sistemini etkinleştirebilirsiniz.

Peki İki Adımlı Doğrulama sistemi nedir? Gmail hesabınızda İki Adımlı Doğrulama sistemini aktif hale getirdiğinizde hesabınız ile ilgili bir çok işlemi gerçekleştirirken cep telefonunuza gönderilecek olan onay mesajı ile işlem sağlayabileceksiniz. Yani sizin dışınızda gerçekleştirilmek istenen bir durum olması halinde hemen bilginiz olacak ve size gönderilen onay şifresi olmadığı için işlem sağlanamayacak. Peki nasıl etkinleştirebiliriz?

Öncelikle buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidelim.

Gmail hesabınızla oturum açalım ve gelen ekranda “Oturum Açma ve Güvenlik” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan sayfa içerisinde “2 Adımlı Doğrulama” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

Tekrar hesap bilgileriniz istenebilir bu adımda hesap bilgilerini tekrar girdiğimizde karşımıza 2 Adımlı Doğrulama ekranı gelecektir.

Öncelikle kendinize ait Telefon numaranızı girelim ve alt tarafta yer alan “Kodları nasıl almak istiyorsunuz” bölümünde isteğinize göre “Kısa Mesaj” veya “Telefonla Arama” seçeneklerinden birini seçiyoruz.

Karşınıza açılan ekranda telefon numarasının doğrulanabilmesi için size gönderilen şifreyi isteyen bir ekran gelecektir. Google tarafından size gönderilen mesajda yer alan kodu yazarak “Sonraki” butonuna basalım.

“Aç” butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

2 Adımlı Doğrulamayı kapatmak istediğiniz taktirde bir sonraki ekranda ve Google hesabımızın ana ekranında bulunan 2 Adımlı Doğrulama seçeneklerindeki Kapat tuşuna basarak 2 Adımlı Doğrulama‘yı pasif hale getirebilirsiniz.

“Gmail Hesabında Uygulamaya Özel Şifre Nasıl Oluşturulur?” ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

Gmail’de 2 Adımlı Doğrulama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

Son güncelleme 8 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top