Inca IAP-700NR Access Point Kurulumu

Inca IAP-700NR Access Point Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir? Aşağıdaki adımları takip ederek access point kurulumunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Inca IAP-700NR Access Point Kurulumu

Öncelikle access point’in kurulumu gerçekleştirebilmek için yapmamız gereken bağlantılar şu şekilde olacaktır.

Cihazın yanında verilmiş olan adaptör kablosunu “POWER” girişine takalım. Access Point kullanımı olacağı için “WAN” bölümüne herhangi bir kablo bağlantısı gerçekleştirmeyelim. Cihazda 4 adet “LAN” girişi mevcuttur. Kurulumunu gerçekleştirirken ethernet kablosu yardımı ile bilgisayarınız ile cihaz arasında kablolu bir bağlantı oluşturalım. Kurulum sonrasında bu kabloyu çıkartabilirsiniz.

Kablo bağlantılarını tamamladıktan sonra bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak adres satırına “192.168.1.1” yazarak giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda ilk olarak “SSID” bölümüne Türkçe karakter kullanmadan her hangi bir kablosuz ağ adı yazalım. “Parola” bölümüne ise en az 8 karakterden oluşan Türkçe karakter içermeyen bir şifre oluşturarak “Kaydet” butonuna basalım.

Kaydetme işlemi bittikten sonra sağ üst köşede yer alan “Ayarlar” butonuna basalım.

Açılan ekranda sol tarafta yer alan menü içerisinde “Ağ” bölümüne, onun altından ise “LAN” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

Gelen ekranda “IP Adresi” bölümüne herhangi bir ip adresi tanımlayabilirsiniz. Bu ip adresi cihazın arayüzüne giriş için kullanacağınız ip adresi olacaktır. IP Adresini yazdıktan sonra “Kaydet ve Yeniden Başlat” butonuna basalım.

Kaydetme işleminin bitmesini bekleyelim. Kaydettikten sonra arayüze yeni yazdığınız IP Adresini kullanarak giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş gerçekleştirdiğimizde tekrar ana ekran karşımıza gelecektir. Sağ üst köşede yer alan “Ayarlar” butonuna basalım.

Açılan ekranda sol tarafta yer alan menü içerisinden “Ağ” bölümüne, altından da “WAN” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda WAN Türü: “Kablosuz” olarak ayarladıktan sonra “AP Tarama” bölümüne basarak çevredeki kablosuz ağların görüntülenmesini sağlayalım.

Açılan ekranda kendi modeminizin ismini bularak işaretleyelim ve alt tarafta yer alan “Bağlan” butonuna basalım.

“Parola” bölümüne ana modemin şifresini yazarak “Kaydet” butonuna basalım.

Access Pointin kurulumu tamamlanmış olacaktır. ethernet kablosunu çıkartabilir ve kablosuz kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Son güncelleme 8 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top