iPhone 5c fabrika ayarlarına döndürme

iPhone 5c cep telefonda fabrika ayarlarına döndürme ve yazılım güncelleme için aşağıda resimli anlatıma yer verdik. Format atma işlemi gerçekleştiğinde telefonda bulunan tüm veriler silinecektir. Aynı zamanda yazılım güncelleme adımlarına da yer verdik.

iPhone 5c fabrika ayarları

 

Apple, yazılım güncelleme işlemi için şarj oranının %50 olmasını istiyor. Buna dikkat edelim. Cihaz sıfırlama dan önce iTunes programı ile telefon yedeğini alabilirsiniz.

Telefondan “Ayarlar” / “Genel” bölümüne giriş yapıyoruz.

iPhone 5c fabrika ayarlarına döndürme

Açılan seçeneklerde en alt er alan “Sıfırla” ya dokununuz.

iPhone 5c fabrika ayarları

Açılan ekranda “Tüm Ayarları Sıfırla” ve “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneklerini göreceksiniz. Tüm Ayarları Sıfırla seçeneği sadece size ait kişisel verileri silmek için kullanılabilir ancak telefonunuzu fabrika ayarlarına almak istiyorsanız “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” butonuna basalım. Eğer ayarları sıfırlamak istiyorsanız “Tüm Ayarları Sıfırla” seçeneğini kullanın. Bu seçenek genelde bazı yazılımsal durumlarda çözüm olabiliyor.

iPhone 5c fabrika ayarlarına çevirme

iPhone 5c iOS yazılım yükleme nasıl yapılır

Telefonunuzu sıfırlamanın 2. yolu ise itunes programı üzerinden geri yükleme işlemidir. Cihazınızda yazılımsal bir sorun yok ve açılabilir durumda ise direkt kablolu bir şekilde bilgisayarınıza bağlayıp “iphone’a Geri Yükle” seçeneğinden sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz. Ancak telefonunuz açılmıyor veya yazılımsal sorunlar var ise telefonunuzu “DFU” moduna alarak o şekilde itunes programına bağlamamız gerekecek.

DFU moduna almak

iPhone 5c DFU moduna alma

Telefonunuzu DFU moduna almak için telefonunuz kapalı durumdayken “Home” tuşuna basılı tutarak telefonunuz ile bilgisayarınız arasında kablolu bağlantı gerçekleştirelim. Telefonunuzun ekranında iphone kablosu ve itunes simgesi görünecektir. Telefonunuz DFU modunda açılmış demektir. Itunes programını açtığınızda da direkt olarak karşınıza “Geri Yükle” seçeneği gelecektir. Açılan ekranda “Geri Yükle” butonuna basarak telefonunuza en son çıkmış olan ios yazılımının yüklemesini gerçekleştirebilirsiniz.

iphone DFU moduna almak

 

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top