iPhone 6s format atma fabrika ayarları

iPhone 6s format atma yani fabrika ayarlarına döndürmek için hangi adımları yapmalıyım diyen iOS telefon kullanıcıları için resimli olarak detaylı anlattık. Sorunla karşılaşırsanız önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

iPhone 6s format atma

Aşağıdaki adımları uyguladığınızda telefonda bulunan herşey silinecektir. İşlemde sorunla karşılaşırsanız şarj durumunu kontrol ediniz.

iPhone 6s sıfırlamanın iki yolu bulunmaktadır. Telefonunuzda yazılımsal bir sorun yoksa ve telefonunuz açık durumda ise direkt ayarlar bölümünden sıfırlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

teknik destek

iPhone 6s fabrika ayarları

Telefonunuzun menüsü içerisinden sıfırlama işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Telefonunuzun ana ekranında yer alan “Ayarlar” butonuna basalım.

iPhone 6s format atma fabrika ayarları

Açılan ekranda “Genel” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone 6s fabrika ayarları

Sayfanın en alt kısmında yer alan “Sıfırla” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone 6s sıfırlama

Açılan ekranda “Tüm Ayarları Sıfırla” ve “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneklerini göreceksiniz. Tüm Ayarları Sıfırla seçeneği sadece size ait kişisel verileri silmek için kullanılabilir ancak telefonunuzu fabrika ayarlarına almak istiyorsanız “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” butonuna basalım.

telefon nasıl formatlanır

Güvenliğiniz için cihazınıza ait şifrenizi girerek iphone 6s sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz.

iPhone 6s yazılım yükleme

Telefonunuzu sıfırlamanın 2. yolu ise itunes programı üzerinden geri yükleme işlemidir. Cihazınızda yazılımsal bir sorun yok ve açılabilir durumda ise direkt kablolu bir şekilde bilgisayarınıza bağlayıp “iphone’a Geri Yükle” seçeneğinden sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz. Ancak telefonunuz açılmıyor veya yazılımsal sorunlar var ise telefonunuzu “DFU” moduna alarak o şekilde itunes programına bağlamamız gerekecek.

iPhone 6s hard reset

Telefonunuzu DFU moduna almak için telefonunuz kapalı durumdayken “Home” tuşuna basılı tutarak telefonunuz ile bilgisayarınız arasında kablolu bağlantı gerçekleştirelim. Telefonunuzun ekranında iphone kablosu ve itunes simgesi görünecektir. Telefonunuz DFU modunda açılmış demektir. Itunes programını açtığınızda da direkt olarak karşınıza “Geri Yükle” seçeneği gelecektir. Açılan ekranda “Geri Yükle” butonuna basarak telefonunuza en son çıkmış olan ios yazılımının yüklemesini gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone 6s geri yükleme

 

Son güncelleme 7 Aralık 2023 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top