iPhone dünya saat ayarları

iPhone dünya saati ayarları nasıl yapılır? Telefonda tarih ve saat ayarlarını nereden değiştirebiliriz? Manuel ayarları yapmak için resimli anlatımı inceleyelim.

iPhone dünya saat ayarları

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda tarih ve saat ile ilgili yanlış tarih, saat veya saat dilimi görüyorsanız cihazınızın ios’un en sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Güncel sürüm kullanmıyorsanız bundan kaynaklanıyor olabilir.

ios sürümü güncel olmasına rağmen saat ve tarih ayarınız yanlış ise telefonunuzun ana ekranından “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirin. Açılan ekranda “Genel” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Genel sayfasının içerisinden de “Saat Dilimi” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Bu ekranda aygıtınızın doğru saat dilimini gösterip göstermediğini kontrol edin.

teknik destek

Bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen yanlış tarih,saat veya saat dilimi görüyorsanız cihazınızın saat dilimini otomatik ayarlama bölümünü devre dışı bırakarak manuel olarak tarih ve saat ayarlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Ayarlar / Genel / Tarih ve Saat / Otomatik Ayarla manuel ayarlar için bu bölümü devre dışı bırakınız.

Açılan ekranda sol alt köşede yer alan “Dünya Saati” butonuna basalım. Karşınıza kullanmakta olduğunuz saat dilimi yani şehir ismini görebilirsiniz. Sağ üst köşede yer alan “+” simgesine tıklayarak farklı ülke, şehir veya saat dilimleri ekleyebilirsiniz.

iPhone dünya saati ayarları

Ana ekrana eklemiş olduğunuz ülke, şehir vaya saat dilimi gelecektir.

iPhone saat ayarları

İsterseniz daha sonra eklemiş olduğunuz şehri sol tarafa kaydırarak “Sil” butonuna basarak silebilirsiniz.

iPhone dünya saati ayarları

ios cihazlarda gelen son 10.2.1 sürümü ile Türkiye için yapılan yaz saati uygulamasının kaldırılması da düzeltilmiş olup otomatik olarak saat dilimini doğru bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra iphone cihazlarda saat uygulaması içerisinde Alarm, Yatma Zamanı, Kronometre ve sayaç gibi işinize yarayacak seçeneklerde vardır. Bu seçeneklerin hemen hepsinin ne işe yaradığını zaten biliyoruz ancak “Yatma Zamanı” ile ilgili kısı bir bilgi aktaracağım. iphone sağlıklı bir uykunun uyku düzenine bağlı olduğunu farketmiş olmalı ki kullanıcılarına da uyku düzenine dikkat etmeleri için böyle bir bölüm oluşturmuş. Her gün aynı saatte yatıp her gün aynı saatte uyanmanız için sizleri uyarmakla görevli bir uygulama.

Son güncelleme 3 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top