iPhone hava durumu ayarları nasıl yapılır?

iPhone hava durumu ayarları nasıl yapılır? Hava durumu uygulamasında şehir ekleme ve haftalık hava durumuna bakma adımları resimli anlatıma yer verdik.

iPhone cihazların tamamında yazılımla beraber gelen hava durumu eklentisi basit arayüzü ve kullanımı ile oldukça başarılı. Zamanınızın büyük bir kısmını dışarıda geçiriyorsanız nasıl giyinmenize yardımcı olacak bu eklenti için mutlaka hava durumu ayarlarını yapmanızı öneririm ve sık sık seyahat ettiğiniz şehirleri eklemeyi de unutmayın.

iPhone hava durumu ayarları

Birden fazla şehir ekleyebildiğiniz gibi sadece o anki konumunuzu kullanarak da hava durumunu görebilirsiniz. Bunun için konum servislerinden aktif hale getirmeniz gerekecektir.

Öncelikle cihazınızın ana ekranında “Harita” uygulamasına giriş gerçekleştirelim.

Hava durumu için konum servisleri açıksa direkt olarak bulunmuş olduğunuz konumu ve hava durumunu gösterecektir. Konum bilgisini açmak için telefonunuzun ana ekranından “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan ayarlar ekranından “Gizlilik” butonuna basalım. Gizlilik bölümünde ise “Konum Servisleri” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Hava Durumu konum servislerini aktif hale getirmeniz gerekecektir. Eğer izin verilmemişse eklemiş olduğunuz şehirler haricinde hava durumu bilgisi alamayacaksınız.

“Hava Durumu” uygulaması içinde tanımlamış olduğumuz şehirler ve mevcut konumumuza ait hava durumu bilgisi listelenecektir. Mevcut konumumuza ait hava durumu bilgisi geliyorsa ayarlarımız tamam demektir. Şayet bu bilgi gelmiyorsa konum bilgimizde sorun var demektir. Konum bilginiz GSM operatörü ve Wi-Fi şebekesinden gelen bilgilerin yardımı ile doğrulanmaktadır. Bazı Wi-Fi ağlarında bu bilgi sağlanmıyor olabilir. Bu durumlarda wi-fi şebekesini devre dışı bırakıp GSM operatöründen doğrulama yapın. Bu arada internet bağlantınızın da aktif olduğundan emin olun

Yeni bir şehir eklemek için “+” simgesine tıklayalım.

Karşınıza gelen ekranda eklemek istediğiniz şehir’in ismini arama bölümüne yazalım.

iPhone hava durumu ayarları

iPhone hava durumunda şehir ekleme

Hava durumu ekranında eklemiş olduğunuz şehri görebilirsiniz.

iPhone hava durumu ayarları nasıl yapılır?

karşınızdaki ekranda istediğiniz şehrin üzerine basarak veya bulunmuş olduğunuz konumun bilgisinin üzerine basarak hava durumunun detaylı bilgisini görebilirsiniz. Sistemde 10 günlük tahmini hava durumunu kar olasılığını nem oranını rüzgarı hissedilen dereceyi yağış ve basınç bilgilerine de erişebilirsiniz. Bu arada sistem hava durumu ile ilgili tüm detay ve bilgileri weather.com üzerinden almaktadır. Şehir listenizi diğer iOS aygıtlarınıza anında iletmek isterseniz iCloud hesabınızı kullanabilirsiniz.

Son güncelleme 9 Mayıs 2023 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top