iPhone hücresel veri ayarları açma kapatma

iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 / 6s ve iPhone 7 telefonlarda hücresel veri ayarları nasıl yapılır? Telefondan hangi uygulamanın hücresel veriyi kullanacağını seçiniz. Aynı zamanda hangi uygulamanın ne kadar veri kullandığını görebilirsiniz. Ama nasıl? Hücresel veri kullanımını açma kapatma.

iPhone hücresel veri ayarları

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom / Avea operatörlerin girmiş olduğu rekabette artık eskisi gibi mobil internet sorunları yaşanmamakta. Ama bazen internet paketimiz kullandığımız telefonlara ve uygulamalara yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle cihazınızda hangi uygulamanın hücresel veriyi kullanabileceğini seçmeniz oldukça avantajlı bir durum. Yada kullanmış olduğunuz internet paketinde hangi uygulamanın ne kadar veri harcadığını görebilir buna göre önceden önleminizi alabilirsiniz. Bu makalemde iPhone hücresel veri ayarları hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağım.

Öncelikle telefonunuzun ana ekranından “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Ayarlar menüsü içerisinde yer alan “Hücresel” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone hücresel veri ayarları

Karşınıza açılan ekranda “Hücresel Veri” bölümünün sağ tarafında bulunan icona tıklayarak hücresel veriyi açıp kapatabilirsiniz. Bu ekranda ayrıca dönem içerisinde toplam ne kadar data kullanmış olduğunuzu görebilirsiniz. Ayrıca hücresel veri bölümünün altında yer alan “Seçenekler” butonuna basarak gelen ekranda “Ses” başlığının altında 2G,3G ve 4G seçeneklerinden birini manuel olarak seçebilirsiniz. Bu bölümde de sizler aynı şekilde uyarılacaksınız ancak ben tekrar hatırlatmak isterim. Yüksek hücresel hızların kullanılması verilerin daha hızlı yüklenmesini sağlar ama pil ömrünü azaltabilir.

iPhone hücresel veri kapatma

iPhone hücresel veri ayarları açma kapatma

Karşınızda yer alan sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda telefonunuz içerisinde mobil veri olarak kullanım gerçekleştiren tüm uygulamaları görebilirsiniz. Hangi uygulamanın ne kadar hücresel veri kullandığını sırası ile görebilirsiniz. Bu ekranda istemiş olduğunuz uygulamanın hücresel veri kullanımını kapatabilir telefonunuzda hücresel veri açık olsa bile belirlemiş olduğunuz uygulamalar haricindeki uygulamalar mobil internetinizi kullanamayacaktır.

iPhone hücresel veri ayarlarını açma

Bu bilgilere ek olarak cihazınızın internet ayarlarını gerçekleştirebilmek için operatörünüz ile görüşebilir ve aldığınız ayarları kaydederek sorunu düzeltebilirsiniz veya telefonundan Ayarlar > Mobil Veri > Mobil Veri Seçenekleri > Mobil Veri Ağı bölümüne giriş gerçekleştirebilirsiniz. Ayarları değiştirmek için alanlara tek tek dokunun ve operatörünüzden aldığınız bilgileri girin. Ayarlar otomatik olarak kaydedilecektir.

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top