iPhone iOS yazılım güncelleme nasıl yapılır

Apple iPhone iOS yazılım güncelleme adımları tüm iPhone telefonlarda iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone 7 için geçerlidir. Yazılım yükleme resimli anlatıma yer verdik. Yükleme de sorun yaşarsanız yorum bırakarak iletişime geçebilirsiniz.

iPhone iOS yazılım güncelleme

iPhone, iPad ve iPod cihazlarında yazılım güncelleme işlemleri hem cihaz üzerinden hemde iTunes programı üzerinden gerçekleştirilebilir. Eğer kablosuz bir internete bağlı iseniz telefon üzerinden yazılım güncellemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle telefonumuzun ana ekranında iken Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Genel / Yazılım Güncelleme

teknik destek

iPhone iOS yazılım güncelleme nasıl yapılır

iOS yazılım güncelleme

Giriş gerçekleştirdiğinizde herhangi bir yazılım güncellemesinin olup olmadığı kontrol edilecektir. Eğer bir güncelleme var ise karşınıza hangi sürüm olduğu ve güncelleme hakkında kısa bilgiler yer alacaktır. Güncellemenin tam olarak neler getirdiğini veya hangi hataları giderdiğini öğrenmek isterseniz “Daha Fazla Bilgi” bölümüne basalım. Son olarak cihazınıza yazılım güncellemesini yüklemek için “İndir ve Yükle” butonuna basalım.

Not: bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için cihazınızın şarj oranının en az %50 olması gerekmektedir veya şarja takılı olması gerekir.

yazılım güncelleme nasıl yapılır

İndir ve yükle butonuna bastığınız taktirde güvenlik amacı ile sizlerden cihazın şifresi istenecektir. Şifrenizi yazarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

iPhone yazılım güncelleme nasıl yapılır

iTunes üzerinden yazılım güncelleme nasıl yapılır

Kablosuz bir internet bağlantınız yok ama bir internete bağlı bir bilgisayarınız varsa aynı işlemi itunes programı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızı itunes bağladığınız taktirde cihazınız ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Cihazınızın detaylı bilgilerine ulaştığınız ekranda eğer bir yazılım güncellemesi var ise “iphone yazılımının daha yeni bir sürümü var (sürüm adı). İphone’unuzu en yeni yazılımla güncellemek için güncelle’yi tıklayın” şeklinde bir uyarı verecektir. “Güncelle” butonuna basarak cihazınız yazılım güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sonrasında cihazınızda herhangi bir veri kaybı yaşamayacaksınız bunun için yedekleme gerçekleştirmenize gerek yoktur. Ancak yinede telefonunuzun bir yedeğini almanızda fayda var.

yazılım güncelleme nasıl yapılır

Güncelle butonuna tıkladığınızda önce internet üzerinden ilgili sürüm indirme işlemi başlatılacaktır. İndirme işlemi bittikten sonra cihazınıza yükleme başlayacaktır. Bu esnada kablo bağlantınızın takılı olduğundan emin olun.

Son güncelleme 30 Mayıs 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top