iPhone numara gizleme Turkcell Vodafone Türk Telekom

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6s, iPhone SE ve iPhone 7 cep telefonda numara gizleme işlemini gerçekleştirebilmek için 3 ayrı yol bulunmaktadır. Telefonunuzdan yapacağınız aramaların tamamının gizli arama olarak gerçekleştirilmesini isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız daha uygun olacaktır.

 

iPhone numara gizleme

Öncelikle telefonunuzun ana ekranında yer alan “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

teknik destek

iPhone numara gizleme

iPhone gizli numaradan arama

Açılan ayarlar ekranından “Telefon” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone gizli numaradan arama

Açılan ekranda “Numaramı Göster” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

özel numaraya kapatma

Son olarak karşınıza gelen ekranda “Numaramı Göster” bölümü aktif ise numaranız karşı tarafa gösterilecektir. Eğer gizli numara olarak kullanmak isterseniz “Numaramı Göster” bölümünü pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

operatör gizli numara

 

Turkcell, Vodafone ve Avea Türk Telekom numara gizleme

Bu işlem haricinde tek bir numara için bu işlemi gerçekleştirmek için operatör üzerinden de numara gizleme gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem arama gerçekleştireceğiniz numaranın başına #31# yazarak gizli numaradan aramak istediğiniz 10 haneli telefon numarasını yazarak arama gerçekleştirebilirsiniz. (Örn. #31#05*********)

Yalnız gizli numaralardan gelen aramaları kabul etmeyen kullanıcıları bu şekilde aramak istediğiniz taktirde “Bu numara gizli numaradan gelen aramaları kabul etmemektedir” şeklinde uyarı alacaksınız. Bu numaralara arama gerçekleştirebilmek için “Numaramı Göster” bölümünü tekrar aktif hale getirmeniz gerekecektir.

Direkt operatörünüzün çağrı merkezi üzerinden veya mobil uygulaması üzerinden de aynı şekilde yapacağınız her aramanın gizli numaradan gerçekleştirebileceğiniz gibi tek bir aramada gizli numara olarak aramak isterseniz bunun için ise arama gerçekleştireceğiniz telefon numarasının başına yazacağınız #31# ile tek bir arama için gizli numaradan arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Son güncelleme 28 Mayıs 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top