iPhone telefonda silinen resimler geri alma

iPhone cep telefonda silinen resimleri nasıl geri alırız? Silinmiş fotoğrafları geri almak ve silinmiş videoları geri getirmek için programsız kurtarma nasıl yapılır sorusuna aşağıda resimli olarak anlatımla yer verdik. Eğer son silinenlerden de sildiyseniz veri kurtarma programlarını deneyebilirsiniz. Silinen verinin üzerine veri gelmediyse kurtarma olasılığı yüksek olacaktır.

iPhone telefonda silinen resimler geri alma

iPhone cihazınızda silinen resimleri geri almak için bir veri kurtama programına ihtiyacınız yoktur. Çünkü iPhone insanların bazen yanlışlıkla fotoğraf silebileceğini düşünmüş olmalı ki direkt telefonun içerisinde sadece resim ve videolar için geçerli olan bir çöp kutusu oluşturmuş. Yani silmiş olduğunuz resimler veya videolara daha sonra tekrar ulaşabilir ve geri alabilirsiniz.

Telefonun ana ekranından “Fotoğraflar” butonuna basalım. Sağ alt köşede yer alan “Albümler” butonuna basalım.

teknik destek

iPhone telefonda silinen resimler geri alma

Açılan ekranda albümleri göreceksiniz. Bu sayfada “Son Silinenler” albümünün içerisine giriş gerçekleştirelim.

veri kurtarma

Açılan ekranda silmiş olduğunuz bütün resimleri göreceksiniz. Bu ekranda sağ üst köşede yer alan “Seç” butonuna basalım.

silinmiş resimleri kurtarma

Şimdi sol alt köşede “Tümünü Sil” , sağ alt köşede ise “Tümünü Kurtar” seçeneklerini görebilirsiniz. Eğer bu albümde yer alan bütün resimleri silmek isterseniz tümünü sil butonuna basarak tamamını silebilirsiniz. Tümünü kurtar butonuna basmanız halinde ise silmiş olduğunuz bütün resimleri tekrar geri alabilirsiniz. Tümü yerine seçeceğiniz resimler için işlem gerçekleştirebilirsiniz.

albümleri geri alma

Ben tümünü sil butonuna basarak silinmiş bütün resimleri kalıcı olarak silinmesini sağlayacağım. Çıkan uyarıyı onaylayalım.

silinen fotoğrafları kurtarma

Son güncelleme 5 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top