iPhone Yandex mail kurulumu ayarları

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 6s ve iPhone 7 Yandex e-posta kurulumu nasıl yapılır? Cihazlarda kendi içerisinde yer alan mail hesapları bölümünde Yandex mail bulunmadığı için kurulumu bazen oldukça can sıkıcı hale gelebiliyor. Bu nedenle Yandex mail kurulumunun nasıl gerçekleştirileceğini adım adım sizlerle paylaşmaya çalıştım.

iPhone Yandex mail kurulumu

iphone yandex mail kurulumu için öncelikle telefonunuzun ana ekranında yer alan “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone Yandex mail kurulumu ayarları

Ayarlar ekranından “Mail” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone Yandex mail kurulumu

Açılan ekranda “Hesaplar” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone Yandex e-posta kurulumu ayarları

Açılan sayfa içerisinde daha önce kurulumunu gerçekleştirdiğiniz mail adreslerinizi görebilirsiniz. Mail adreslerinizin altında yer alan “Hesap Ekle” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone Yandex e-posta kurulumu

 

Yandex e-posta kurulumu nasıl yapılır

iPhone henüz Yandex için bir kolay kurulum eklemediği için “Diğer” bölümüne giriş gerçekleştirerek manuel kurulum gerçekleştirelim. Diğer mail sunucuları Yahoo, Aol., Hotmail / Outlook ve iCloud için ilgili simgeye dokunun.

iPhone Yandex e-posta ayarları

Açılan ekranda “Mail Hesabı Ekle” butonuna basalım.

iPhone gmail e-posta kurulumu ayarları

Ad, E-posta,Parola ve Açıklama bölümlerini doğru bir şekilde yazdıktan sonra sağ üst köşede yer alan “Sonraki” butonuna basalım.

iPhone hotmail e-posta kurulumu ayarları

Açılan ekranda IMAP bölümünde yer alan ayarları aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Ad: İsminiz
  • E-posta: Mail adresiniz
  • Açıklama: Mailler bölümünde görüntülenecek olan isim
  • Sunucu Adı: imap.yandex.com.tr
  • Kullanıcı Adı: Mail Adresiniz
  • Parola: Mail adresinize ait şifre
  • Sunucu Adı: smtp.yandex.com.tr
  • Kullanıcı Adı: Mail Adresiniz
  • Parola: Mail adresinize ait şifre

Yukarıda yer alan ayarları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra sağ üst köşede yer alan “Sonraki” butonuna basalım.

yandex smtp ayarları

telefona yandex kurma

yandex imap ayarları

Gelen ekranda nelerin senkronize edilmesini istemiş olduğunuzu seçerek sağ üst köşede yer alan “Kaydet” butonuna basalım.

iPhone e-posta kurulumu ayarları

Yandex mail kurulumunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Artık hesaplar bölümünde yeni oluşturmuş olduğumuz mail hesabınızı görebilirsiniz.

iPhone e-posta kurulumu ayarları

iPhone Yandex mail kurulumunu telefonunuzun mail hesapları bölümünden gerçekleştirebileceğiniz gibi App Store üzerinden indireceğiniz Yandex mail uygulaması ile de sadece mail adresiniz ve şifrenizi girerek maillerinizin takibini yapabilirsiniz. Ancak uygulama üzerinden mail hesabınıza giriş gerçekleştirdiğinizde iPhone hesaplar bölümünde Yandex mail hesabınızı göremez ve mail kontrolünü sadece uygulamaya girerek gerçekleştirebilirsiniz.

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top