Philips SNA6500 Modem Kurulumu

Philips SNA6500 Modem Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir? Aşağıdaki adımları takip ederek Philips modem kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Philips SNA6500 Modem Kurulumu

Kablolu olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayar üzerinden herhangi bir internet tarayıcısı açarak adres satırına “192.168.2.1” yazarak giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda Philips arayüz ekranına giriş için şifre isteyen bir ekran gelecektir. Şifre bölümüne “admin” yazarak “Login” butonuna basalım.

teknik destek

Açılan web arayüz ekranında sol tarafta yer alan menü içerisinden “Kurulum Sihirbazı” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

Açılan ekranda “Next” butonuna basalım.

Kablosuz Network Adı bölümüne Türkçe karakter kullanmadan bir isim yazalım. Kablosuz Network Adı Yayın bölümünü “Aktif” olarak işaretleyelim. Kablosuz Mod bölümünü ise “Mixed (11b+11g)” olarak ayarlayalım. Son olarak Wi-Fi Kanal Numarası bölümünü ise “6” olarak ayarlayarak “Next” butonuna basalım.

Açılan ekranda Ülke bölümünü “Turkey” olarak ayarladıktan sonra İnternet Servis Sağlayıcı bölümünü ise “Other ISP” olarak ayarlayalım. Protokol bölümünü “PPPoE” olarak seçtiğimizde sayfanın devamına başka ayarlar gelecektir.

Açılan ekranda ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır.

  • VPI: 8
  • VCI: 35
  • Encapsulation: LLC
  • Kullanıcı Adı: Servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan ADSL Kullanıcı Adı
  • Şifre: Servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan ADSL Kullanıcı Şifresi
  • Şifrenizi Onaylayın: Servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan ADSL Kullanıcı Şifresi
  • MTU: 1492

Ayarları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra “Next” butonuna basalım.

Yapmış olduğunuz ayarların özet ekranı gelecektir. Yapmış olduğunuz ayarlar doğru ise “Ayarları Kaydet” butonuna basalım.

Kablosuz ağınızın ismini oluşturduk ancak şifre oluşturabilmek için sol tarafta yer alan menü içerisinden “Güvenlik” butonuna basarak altından “Kablosuz” butonuna basalım. Açılan ekranda “Ayarla” butonuna basalım.

Açılan ekranda Türkçe karakter içermeyen en az 8 karakterden oluşan bir şifre oluşturarak “Ayarları Kaydet” butonuna basalım.

 

Son güncelleme 8 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top