Piranha Tabletlerde Yazılım Güncelleme ve Hard Reset

Piranha Tabletlerde Yazılım Güncelleme ve Hard Reset İşlemi Nasıl Yapılır? Piranha Tabletlerde Desen Kilidi Unutulduğunda Aşağıdaki İşlemlerle Probleminizi Giderebilirsiniz.

Piranha Tabletlerde Yazılım Güncelleme

ÖNEMLİ!

 • Piranha android tabletlerde hard reset yapılabilmesi için cihaza yeniden yazılım yüklenmesi gerekir. Bunun nedeni bu tabletlerde Android Recovery modunun olmamasından kaynaklanmaktadır.
 • Bu işlemler sonrasında tüm veriler silinecektir.
 • Bu işlemler ortalama 45 dakika sürmektedir. Desen kilidi kullanıcı hatası olarak geçmektedir ve garanti kapsamında ücretsiz olarak yapılmamaktadır. Üretimden kaynaklanan hatalar garanti kapsamına girer.

İlk önce www.piranha.com.tr adresinden tabletler kısmına giriş yapalım.

teknik destek

Tabletler sayfasında, kullanılan tabletin üzerine tıklayarak özelliklerinin anlatıldığı kısmı açalım.

Alttaki ekran görüntüsünde anlatıldığı gibi önce “Destek” sonra “Yazılım” kısımlarına tıklayalım.

Piranha Tabletlerde Yazılım Güncelleme ve Hard Reset

Yazılım kısmından “Live Suit” ve en son sürüme ait “ROM” dosyalarını bilgisayarımıza indirelim. Bazı cihazlarda Live Suit yerine Rk Batch Tool yazılımıyla yükleme yapılıyor. Hepsinin genel mantığı aynıdır.

İndirdiğimiz bu dosyaları klasöre çıkartalı ve cihazımızı yükleme modunda bilgisayara bağlayacağız.

 • Download moda nasıl alabilirim?
 • Business serisi (AllWinner A10, A13) tek çekirdekli işlemciye sahip tabletler için;
 • 1. Cihazı kapatın.
 • 2. Cihazın Home (bazı modellerde ses +) tuşunu basılı tutarak cihazı bilgisayara bağlayın.
 • 3. Home tuşunu veya ses + tuşunu sürücüler yüklenene kadar basılı tutmaya devam edin. Sürücüler yüklendikten sonra 20 sn içerisinde download moda geçmiş olacaksınız. Sürücüler yüklenmezse ve aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt ibaresi varsa, indirdiğiniz Live Suitklasöründeki Usb Driver klasöründen tanıtabilirsiniz.
 • Ultra serisi (RK3066) çift çekirdekli işlemciye sahip tabletler için;
 • 1. Cihazı kapatın.
 • 2. Cİhazın ses (+) tuşunu basılı tutarak bilgisayara bağlayın.
 • 3. Ses (+) tuşunu sürücüler yüklenene kadar basılı tutmaya devam edin. Sürücüler yüklendikten sonra 20 sn içerisinde download moda geçmiş olacaksınız. Sürücüler yüklenmezse ve aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt ibaresi varsa, indirdiğiniz Live Suit klasöründeki Usb Driver klasöründen tanıtabilirsiniz.

Piranha Tabletlerde Yazılım Güncelleme ve Hard Reset

Cihazımızı download modunda bilgisayara bağlayıp driverları tanıttıktan sonra Live Suit klasöründekiLive Suit uygulamasını açın. Bazı cihazlarda Rk Batch Tool olarak geçebilir, fakat mantık aynıdır.

Piranha Tabletlerde Yazılım Güncelleme ve Hard Reset

Uygulama açıldıktan sonra Select Img kısmına tıklayarak indirilen ROM dosyasını seçelim. Daha sonra SysUpdate kısmına tıklayarak yükleme işlemini başlatalım. Bu aşamadan sonra cihazınızın kablosunu çekmeyin ve cihazınıza müdahale etmeyin.

Piranha Tabletlerde Yazılım Güncelleme ve Hard ResetYazılım yüklemesi sona erdikten sonra cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz. “Avea InTouch Hard Reset” ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

Piranha Tabletlerde Yazılım Güncelleme

Son güncelleme 28 Temmuz 2016 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top