Pokemon Go Nedir? Nasıl Oynanır?

Pokemon Go Nedir? Oynarken Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir? Bu Soruların Cevaplarını Makalemizde Bulabilirsiniz.

Pokemon Go Nedir? Nasıl Oynanır?

Merhaba arkadaşlar, şuanda bütün dünyayı kasıp kavuran “Pokemon Go” çılgınlığını inceleyeceğiz.

Pokemon Go Nedir? Nasıl Oynanır?

Öncelikle oyun basit bir tarifini gerçekleştirelim. GPS üzerinden haritada bulunmuş olduğunuz konumu belirleyerek sizin etrafınızda bulunan pokemonları yakalamayı amaçlayan bir oyun. Şimdilik Türkiye’de indirmeye kapalı olan oyunu indirebilmek için android cihazlarda “apk” olarak indirip kurabilirsiniz, ios cihazlarda ise AppleStore ayarlarından ülke değişikliği gerçekleştirerek indirme sağlayabilirsiniz.

teknik destek

Oyunda yapmanız gereken asıl şey tamamen gezmek 🙂 Oyuna başladığınızda oyun size bir miktar pokemon topu hediye ediliyor ve bunlar ile siz pokemon avlıyorsunuz fakat bir süre sonra pokemon topunuz bitiyor. Peki bittikten sonra nasıl tekrar alacaksınız?  Harita üzerinde en yakın “Pokestop” merkezine giderek bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. “Poke Gym”‘ler ise dünyadan o nokta üzerinde bulunan farklı “Pokemon Go” oyuncularıyla kapışmanıza olanak sağlayan bölgelerdir. “Poke Gym” için önemli iki konu hakkında bilgi vereyim. “Poke Gym”lere giriş gerçekleştirmek içinkarekterinizin level seviyesi en az 5 olması gerekiyor. Eğer bir “Poke Gym” işkal etmek ve oraya sahip olmak isterseniz daha önce orayı işkal etmiş olan “Pokemon Go” oyuncusunun oraya bırakmış olduğu “Pokemon”‘u yenmeniz lazım.

Gelelim en önemli konuya. “Pikachu” nasıl yakalanır?

Pokemon Go Nedir? Nasıl Oynanır?

Oyuna ilk başladığınızda size üç adet “Pokemon” verilmekte. Size verilen bu “Pokemon”‘ları almayın ve 10 dakika boyunca etrafı gezin her hangi bir sokak başında “Pikachu”‘nun size el salladığını göreceksiniz.“Acer Liquid S100 Hard Reset” ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

Son güncelleme 15 Şubat 2024 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top