Sim karttaki rehberi numaraları iPhone aktarma

Simkartta rehberdeki kişileri numaraları iPhone 4s, iPhone SE, iPhone 5 / 5s, iPhone 6 / 6s ve iPhone 7 cep telefona nasıl aktarılır? Telefonunuz simkartta bulunan numaraları görmüyorsa merak etmeyiniz silinmedi sadece telefon hafızasına taşımanız gerekiyor.

iPhone cihazlarda sim kartta mevcut olan rehberinizi telefonun “Rehber” kısmında göremezsiniz. Farklı bir işletim sistemine sahip telefon kullanımından sonra ios işletim sistemine geçiş gerçekleştirdi iseniz numara aktarımı için gmail hesabınızı kullanabileceğiniz gibi rehberinizi sim kartınıza alabilir ve yeni cihazınıza sim kart üzerinden aktarım gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone sim karttaki numaraları telefona aktarma

Daha önce kullandığınız cihaz da iphone ise rehber yedeklemesi için iphone’nun kendi bulut sistemi olan icloud hesabınızı kullanarak daha kolay bir şekilde rehberinizi aktarabilirsiniz. Eğer yeni bir iphone kullanıcısı iseniz bu işlem sizin için biraz zor olabilir ancak oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemi adım adım resimli bir şekilde anlatmaya çalıştım.

teknik destek

Öncelikle telefonunuzun menüsü içerisinde yer alan “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone sim karttaki numaraları telefona aktarma

Açılan ekranda “Kişiler” bölümünü giriş gerçekleştirelim.

sim karttaki numaralar telefona nasıl aktarılır

Sayfanın en altında yer alan “SIM’deki Kişileri Aktar” butonuna basarak sim kartınızda mevcut olan rehberinizin tamamını telefonunuza aktarabilirsiniz.

iphone cihazlarda rehberi telefona aktarma işlemi

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra telefonunuzun “Rehber” bölümüne giriş gerçekleştirdiğinizde sim kartınızda yer alan kişilerin telefon hafızasında olduğunu görebilirsiniz.

Telefonunuzdaki kişileri icloud hesabınıza yedeklemek ve rehberinize eklediğiniz kişilerin otomatik olarak icloud hesabınız ile senkronize edilebilmesi için aşağıda belirttiğim adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle rehberinizin icloud hesabınızda mı yoksa google veya yahoo gibi üçüncü taraf bir uygulamada mı bulunduğunu kontrol edin. Eğer icloud’da değilse “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirerek “Kişiler” butonuna basalım. Açılan ekranda “Hesaplar” bölümüne giriş gerçekleştirerek “iCloud” butonuna basalım. Karşınıza açılan ekranda icloud hesabınızın telefonunuzda hangi verileri yedeklediğini görebilirsiniz. Bu ekranda “Kişiler” bölümü eğer aktif değilse aktif hale getirerek telefonunuzda yer alan rehberinizin icloud hesabınıza yedeklenmesini ve internete giriş gerçekleştirebilmiş olduğunuz her yerden (icloud.com adresinden apple kimliğinizle giriş gerçekleştirerek) veya icloud hesabınızı tanımladığınız başka iphone cihazlardan da erişim gerçekleştirebilirsiniz.

Son güncelleme 29 Mayıs 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top