Smart Tv Mağaza Modundan Çıkarma

smart tv mağaza modundan çıkarma,smart tv mağaza demosu nedir,smart tvlerde mağaza demosu,smart tv mağaza modundan nasıl çıkarılır

smart tv mağaza demosu nedir

Teknoloji mağazalarında televizyonlarda gördüğünüz reklam videoları, tanıtım afişleri veya üretici firmanın demolarını görebilirsiniz. Yeni almış olduğunuz bir televizyonda da aynı şeylerle karşılaşabilirsiniz. Peki televizyonunuzu normal kullanıma geçirmek ve mağaza demosundan çıkarma işlemi nasıl gerçekleştirilir. Bu işlem marka ve modeme göre değişiklik gerçekleştirmektedir. Aşağıdaki farklı yolları takip ederek kullanmakta olduğunuz televizyonu mağaza demosundan çıkarabilirsiniz.

smart tv mağaza modundan çıkarma

  1. Yol

Televizyonunuzun üzerinde yer alan “Ses Açma” tuşuna bir kez basın. Ekrana ses seviye barı gelecektir. Şimdi aynı şekilde televizyonunuzda “Menü” tuşuna 7 saniye kadar basılı bekleyin. Karşınıza “Dinamik Mod” yazısı geldiyse televizyonunuz mağaza demosundan çıkmış demektir kullanıma başlayabilirsiniz.

2. Yol

Televizyonunuzun kumandası üzerinde yer alan “Ses Açma” tuşuna bir kez basın. Ekrana ses seviye barı gelecektir. Şimdi aynı şekilde televizyonunuzun kumandası üzerinde yer alan “Menü” tuşuna 7 saniye kadar basılı bekleyin. Karşınıza “Dinamik Mod” yazısı geldiyse televizyonunuz mağaza demosundan çıkmış demektir kullanıma başlayabilirsiniz.

3. Yol

Smart Tv Stand-By kapalı durumdayken televizyonunuzun kumandasından info>menü>mute>power tuşlarına sırası ile hızlı bir şekilde basalım. Ekranda gelen menü içerisinden “Control” bölümüne giriş gerçekleştirerek “Shop Mode” bölümünde yer alan “On” yazısını “Off” olarak değiştirelim.

smart tv mağaza modundan nasıl çıkarılır

4. Yol

Televizyonunuzun kumandası üzerinden “More” tuşuna basalım ve “Menü” ye giriş gerçekleştirelim. Açılan ekrandan “Destek” bölümüne giriş gerçekleştirelim. “Mod Kullan” bölümüne giriş gerçekleştirerek “Evde Kullanım” seçeneğini seçelim.

5. Yol

Televizyonunuzun kumandasından “Menü” tuşuna bastıktan sonra sağ yön tuşuna basalım. Yön tuşlarını kullanarak “Installation” yani kurulum yazısının üzerine gelerek sağ yön tuşuna basalım. Yön tuşlarını kullanarak “Preferences” yani tercihler yazısının üzerine gelerek sağ yön tuşuna basalım. Yine yön tuşlarını kullanarak “Location” yani konum yazısının üzerine gelerek sağ yön tuşuna basalım. Yine yön tuşlarını kullanarak “Home” yani ev yazısının üzerine gelerek kumanda da yer alan “Ok” tuşuna basalım. Son olarak buradan çıkmak ve televizyonunuzu kullanabilmek için “Menü” tuşuna basalım.

“Tenda D151 Modem Kurulumu” ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

Son güncelleme 1 Nisan 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top