Smart tv wifi internet bağlantı sorunu için ip dns

Smart tv wifi internet bağlantı sorunu için çözüm önerisi manuel ip ve dns tanımlaması. Peki ip ve dns ayarları nasıl yapılır?

Smart Tv wifi bağlantı sorunlarını çözmek için yapılması gereken yada kontrol edilmesi gereken işlemleri başında cihazın ip ve dns ayarları gelmektedir. Smart tv’nizden wifi ağınıza bağlanamamanızın neden internet bağlantınızda olabilir.

Televizyonda wifi ayarlarına geldiğiniz zaman ağ ismini görmüyorsanız televizyonun wifi özelliği de olmayabilir. Bu duruma dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bazı modeller de kablosuz bağlantı özelliği olmayabiliyor.

 

Smart tv wifi internet bağlantı sorunu

Smart tv’nizi kablosuz olarak internete bağlayabilmeniz için “veezy 100 usb dongle” kullanmanız gerekiyor. Bu cihaz sayesinde televizyonunuzda wifi özelliği olmasa bile modeminizin wifi ağına bağlanabiliyorsunuz. Veezy 100 usb dongle cihazını televizyonda herhangi bir usb portuna takalım. Daha sonra ise “ayarlar” menüsünden “ağ ayarları” yazan kısma giriş yapalım. Kullanılabilir kablosuz ağ listesini görmek için kumandanızın sarı tuşuna basalım. Kendi ağınızı bulup kablosuz ağ şifremizi de yazarak bağlanalım. Birde modem kablosuz kanal ve şifreleme ayarları kaynaklı sorun olabilir.

Wifi özelliği olmayan Smart tv’ lerin bağlantı sorunu

Bu yöntem ile wifi özelliği olmayan Smart tv’nin wifi ağınıza bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Modeminizi ve internet bağlantınız kontrol ettiğinizde her hangi bir sorun görmüyorsanız geriye sadece televizyonunuzun ıp ve dns ayarlarını kontrol etmek kalacaktır. Smart tv ıp ve dns ayarlarını kontrol etmek için aşağıdaki görsellerden yararlanabilirsiniz.

Kumandamızı kullanarak televizyonumuzun menüsüne giriş yapalım. Buradan ayarlar yazan kısma giriş yapalım. Ayarlar kısmına geldikten sonra ise ağ ayarları yazan kısma giriş yapalım. Bu kısımda ise “ağ türü” yazan kısımda yer alan “kablosuz erişim” yazan seçeneği seçelim. Burada internete bağlı olduğunuz ağın bilgileri gelecektir. Bu sayfada iken aşağıdaki görselde olduğu gibi “gelişmiş” yazan kısma giriş yapalım.

Smart tv’lerde ıp ve dns tanımlaması

Daha sonra bu kısımda ise “ayarları değiştir” yazan kısımdan gerekli ıp ve dns ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Smart tv wifi internet bağlantı sorunu için ip dns

Yukarıdaki görsellerde yer alan işlemleri yaptığınızda samsung,lg,vestel ve diğer markaların smart wifi bağlanma sorunlarını çözebilirsiniz. Samsung smart tv wifi bağlantı sorunlarını çözmek için bu işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Lg smart tv internet bağlantı sorunlarını çözmek için ıp ve dns ayarlarınızı düzenlemeniz sorunu çözmek için yeterli olacaktır.Yukarıdaki işlemleri yaparken telefonla canlı destek almak için yetkili servis ile görüşerek destek alabilirsiniz.

Son güncelleme 6 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top