WhatsApp son görülmeyi kapatma gönderileri kimler okudu?

iPhone WhatsApp gönderileri kimler okudu? Uygulama üzerinden grupta gönderdiğim mesajları ve paylaşımları kimler okudu baktı nasıl öğrenilir? Detayları ile resimli anlatım yazılımda.

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi mesajlaşma servislerinden biri olan whatsapp uygulaması üzerinde hepimizin dahil olduğu bir çok grup vardır mutlaka. Bu gruplarda yazmış olduğunuz mesajları kimlere iletildiğini ve kimlerin okuduğunu görmek ister misiniz? Daha önceki makalemizde Android cihazlarda bu işlemin nasıl gerçekleştirildiğinin bilgisini anlatmıştım. Şimdi de resimli bir şekilde iphone cihazlarda bu işlemin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Ama daha öncesinde whatshapp uygulaması ile ilgili işinize yarayabilecek bilgiler vereceğim.

iPhone WhatsApp gönderileri kimler okudu nasıl öğrenilir?

teknik destek

Whatsapp’tan gönderdiğiniz mesajların yanında çıkan saat işareti yazdığınız mesajın henüz telefonunuzdan Whatsapp sunucularına iletilmediği anlamına gelir. Tek tik işareti mesajınızın Whatsapp sunucularına ulaştığını fakat karşı kullanıcıya henüz iletilmediğini gösterir. Çift tik işareti ise mesajınızın karşı tarafa başarılı bir şekilde ulaştığını gösterir. Mavi çift tik işareti ise mesajınızı karşı tarafın okuduğunu gösterir. 

WhatsApp son görülmeyi kapatma

Son görülme zamanınızı, profil fotoğrafınızı ve durum bilginizi “Whatsapp Ayarlar > Hesap > Gizlilik” kısmından özelleştirebilirsiniz. Son görülme zamanınızı “Hiç kimse” yaparsanız eğer, siz de kimsenin son görülme zamanını göremezsiniz.

Whatsapp kendi sunucularında sohbet yedeklerinizi asla tutmaz. Sohbet geçmişiniz sadece telefonunuzda tutulur. Fakat siz de manuel olarak “Ayarlar > Sohbetler” kısmından sohbet geçmişinizi mailinize göndererek kendi yedeğinizi kendiniz almış olursunuz.

“Whatsapp” uygulamasına giriş yapınız. Dahil olduğumuz grup bölümüne giriş gerçekleştirelim ve gönderimini gerçekleştirmiş olduğunuz resim veya yazını üzerine parmağınızı koyarak sol tarafa doğru kaydıralım.

Whatsapp mesajları kimler gördü

iPhone WhatsApp gönderileri kimler okudu?

Karşınıza gelen ekranda iphone whatsapp için iletilen ve gören olmak üzere iki bölüm görünecektir. grupta yer alan kişi listesinde kimlere gönderinizin iletildiğini kimlerin okuduğunu görebilirsiniz.

Whatsapp mesajları kimler gördü

Size Whatsapp ile ilgili çok kısa bir bilgi daha iletmek isterim. WhatsApp’ın kurucuları olan Brian Acton ve Jan Koum, daha önce Yahoo’da çalışıyordu. Yahoo’dan ayrıldıktan sonra Facebook ve Twitter’a iş başvurusunda bulunmuşlar fakat ikisi de iki şirketten de red cevabı almış. Bir zamanlar iş başvurusundan red cevabı alan Brian Acton ve Jan Koum 2014 yılında WhatsApp’ı 19 milyar dolara Facebook’a satmıştır.

Son güncelleme 3 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top