WhatsApp Uçtan Uca Özelliği

WhatsApp Uçtan Uca Özelliği Nedir? WhatsApp Uçtan Uca Özelliği Ne İşe Yarar? Bu Makalemizde Size Uçtan Uca Özelliğini Anlatmaya Çalıştık.

WhatsApp Uçtan Uca Özelliği

Şuan dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yeni bir kriptolama sistemine geçtiğini “Gizlilik ve Güvenlik DNA’mızda var” başlıkla yazısıyla internet sitesi üzerinden tüm kullanıcılarına duyurmuştu. İnternet sistesinde yapılan açıklamada; Uçtan uca şifreleme yapıldığında mesaj, fotoğraf, video, sesli mesajlar ve aramalar 3. şahısların eline ulaşmasını engellenmiş olur ibaresi gelen yeniliğin ne kadar önemli olduğunu belirtmektedir. Peki bunun için ne yapmamız gerekiyor?

Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için size gelen mesaj bilgilendirmesini okuduktan sonra sayfanın altında veya üstünde yer alan “Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır” yazısının altından “Daha Fazla Bilgi” bölümüne tıklayalım.

WhatsApp Uçtan Uca Özelliği

Karşınıza “Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığımız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır, yani WhatsApp ve üçüncü kişiler bunları okuyamaz ve dinleyemez.” yazısının altından “Ok” bölümüne basalım. Şimdi Sohbet içerisindeyken Kişi ve Grup bilgisi ekranına giriş gerçekleştirelim. QR kodunu veya 60 haneli numaralandırmayı görüntülemek için “Şifreleme” bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz. Sohbet edeceğiniz kişi ile yan yana iseniz biriniz diğerinin telefonundaki QR kodunu taratabilir veya 60 haneli numarayı karşılaştırabilirsiniz.

WhatsApp Uçtan Uca Özelliği

Eğer QR kodunu taradıysanız veya kod doğru ise gelen bilgilendirmede yeşil bir tık işareti gelecek. bu işlem sonrasında hiç kimse mesajlarınızı okuyamayacak veya konuşmalarınızı dinleyemeyeceğinden emin olabilirsiniz.

WhatsApp Uçtan Uca Özelliği

“Windows 7 Dil Ayarları” ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

WhatsApp Uçtan Uca Özelliği

Son güncelleme 30 Ekim 2016 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top