Windows 10 güncellemeleri kapatma

Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır resimli anlatım ile sorunsuz yapabilirsiniz. Update nasıl devre dışı bırakılır yazımızı takip ederek çözüme ulaşabilirsiniz.

Microsoft, hemen hemen tüm işletim sistemlerinde Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10′ da otomatik olarak güncellemeleri aktif etmiştir. Bu güncellemeler bazen güvenlik yaması bazende bir sorun ve yenilik için çıkarılmış olabiliyor. Ama eğer yeterli internet kotanız yoksa cebinizde bir delik oluşturabiliyor. Bu en çokta cep telefonu üzerinden internet bağlantısı yapanlar için. Tabi bu güncellemelerin özellikle güvenlik için çok önem arz ettiğini hatırlatalım!

Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır

Eski kullandığımız işletim sistemlerinden alışık olduğumuz güncellemeleri devre dışı bırakma durumu Windows 10 işletim sisteminde kullanıcılara bırakılmamış. Ama yinede Windows güncelleştirmelerini devre dışı bırakmanın bir kaç yöntemi var.

Bilgisayarınızda “Çalıştır” ekranını açabilmek için “Windows” + “R” tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz veya başlat menüsünün hemen yanında yer alan arama bölümüne “Çalıştır” yazarak bu pencereyi açabilirsiniz.

Windows 10 güncellemeleri kapatma

Windows 10 Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

Açılan pencerede “Aç” yazan bölüme “services.msc” yazarak “Tamam” butonuna basalım.

Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır

Karşınıza “Hizmetler” ekranı gelecektir. Bu sayfada “Windows Update” yazsını bulalım.

Windows 10 Güncelleme kapatma

“Windows Update” yazısının üzerine sağ click yaparak “Durdur” seçeneğine basalım.

Güncellemeler Nasıl Kapatılır?Son olarak yine “Windows Update” yazısının üzerine sağ click yaparak “Özellikler” seçeneğine basalım ve açılan pencerede “Başlangıç Türü” bölümünü “Devre Dışı” seçerek “Tamam” butonuna basalım.

Güncellemeleri kapatma windows 10

Güncelleme kapatmada sorun yaşayan kullanıcılar haberimize yorum bırakabilirler. Tabi alınan hatayı detaylı yazarak.

Son güncelleme 15 Şubat 2024 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

1 thought on “Windows 10 güncellemeleri kapatma”

Yorum bırakın

Scroll to Top