WordPress için en gerekli 10 eklenti

WordPress için en gerekli 10 eklenti Nelerdir? WordPress İçin Kullanmanız Gereken Birbirinden Öndemli 10 Eklentiyi Sizin İçin Derledik.

WordPress için en gerekli 10 eklenti

Şüphesiz ki en çok kullanılan blog sistemlerinden biri olan WordPress Açık kaynaklı ve ücretsiz kullanımı nedeniyle kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında yer almakta. Bizde bu nedenle WordPress için kullanılması gereken en önemli 10 eklentiyi sizler için derledik. Şimdi bu eklentilere ve ne işe yaradıklarına beraber göz atalım.

2. All in One SEO Pack

WordPress için en önemle “SEO” eklentilerinden biridir. Kendini sürekli güncelleyen WordPress ile tam uyumlu arama motoru dostu bir eklenti olarak öne çıkmaktadır.

Wordpress İçin En Gerekli 10 Eklenti

2. Contact Form 7

Bu eklenti sizin için iletişim sayfa şablonu ve iletişim formu oluşturarak kullanıcılarınız ile iletişimde olmanızı sağlıyor. Ayrıca bu eklenti WordPress’in en popüler eklentilerinden birisi.

Wordpress İçin En Gerekli 10 Eklenti

3. Google XML Site Haritaları

Bütün sitelerde olduğu gibi sizin sitenizin de en önemli ihtiyacı arama motorları tarafından paylaştığınız içeriklerin aranması halinde üst sıralarda bulunmasıdır. Be eklentinin en temel özelliği de bu ihtiyacı karşılamaktır.

Wordpress İçin En Gerekli 10 Eklenti

4. Wordfence Security

WordPress uygulamasının kullanıcısının fazla olması neticesinde güvenlik açığı da bir o kadar fazla oluyor. Ama bu eklenti tam sizin aradığınız bir eklenti. WordPress Login sayfasında Hackerlar tarafından yapılacak olan giriş denemeleri engellenebilir kullanıcı bloke edilebilir. Ayrıca giriş için kullandığınız siteniz/wp-admin bölümünü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz böylece giriş ekranına bile girilmesini engelleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra siteninizin admin paneline giriş yapmaya çalışanların listesi Ülke,Ip adresi ve ne zaman denendiği gibi detaylarla birlikte size mail olarak gönderilecektir.

Wordpress İçin En Gerekli 10 Eklenti

5. Regenerate Thumbnails

Sitenizde bulunan resimler ilerleyen zamanlarda büyük alan kaplamakla beraber sitenizin hızını olumsuz etkilemektedir. Bu eklenti sitenizdeki resimlerin boyutlarını küçültmek için kullanabileceğiniz güzel bir eklentidir.

Wordpress İçin En Gerekli 10 Eklenti

6. WP Fastest Cache (Türkçe)

Bu ekleti siteniz için bir önbellek görevini üstlenmektedir. Kısaca sitenizi bir önbelleğe alarak yeni bir içerik girilene kadar aynı kalmasını sağlıyor ve siteniz de bir hız artışı gösteriyor. Ayrıca içerikleri sıkıştırma özelliklerini de üstlenmektedir. Taşıdığı özellikleriyle sitenizde kesinlikle bulunması gereken bir eklenti.

Wordpress İçin En Gerekli 10 Eklenti

7. WP Smush – Image Optimization

Sayfanızda bir yavaşlık varsa bu eklenti resimlerinizi sıkıştırarak sayfanızın daha hızlı açılmasını sağlamaktadır.

Wordpress İçin En Gerekli 10 Eklenti

8. Akismet

Bu eklenti zaten WordPress ile birlikte yüklenen bir eklentidir. Yazılarınıza gelen spam yorumlarını engellemenin yanı sıra rahatsız edici yorumlarında engelleyecektir.

Wordpress İçin En Gerekli 10 Eklenti

9. WordPress.com tarafından Jetpack

WordPress kullanıcılarının en çok tercih ettiği ve kullanmakta olduğu bir eklentidir. Jetpack eklentisi WordPress uygulamasının kurulumunda gelmeyen tüm özellikleri bir arada tutan bir eklenti olma özelliğine sahiptir. Ayrıca sitenize erişim kesildiğinde size mail olarak bilgilendirme yapma özelliğine de sahiptir.

Wordpress İçin En Gerekli 10 Eklenti

10. User Role Editor

Son olarak kullanmakta olduğunuz sitenizde editörlere yer vercekseniz mutlaka bu eklentiyi kullanmalısınız. Bu eklenti editörlerinizin sadece kendi yazıları üzerinde değişiklikler yapmasına olanak sağlamaktadır.

Wordpress İçin En Gerekli 10 Eklenti

 

Son güncelleme 15 Şubat 2024 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

1 thought on “WordPress için en gerekli 10 eklenti”

Yorum bırakın

Scroll to Top