ZTE H108N Modemlerde Port Açma

ZTE H108N Modemlerde Port Açma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir? Aşağıdaki Adımları Takip Ederek Modemde İstediğiniz Portu Açabilirsiniz.

ZTE H108N Modemlerde Port Açma

Öncelikle modeme bağlı olan cihaza statik ıp tanımlaması gerçekleştirilmelidir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra modem’iniz ile bilgisayarınız arasında bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayar üzerinde bir internet tarayıcısı açalım ve “192.168.2.1” yazarak giriş gerçekleştirelim. Açılan pencerede Kullanıcı Adı: “admin” Şifre: “ttnet” olarak giriş gerçekleştirelim.

ZTE H108N Modemlerde Port Açma

teknik destek

Modem arayüzünden sırasıyla “Uygulama” “Port Yönlendirme” menüsüne giriş gerçekleştirelim. “Etkinleştir” kutucuğunu işaretledikten sonra “Ad” bölümüne uygulamanın adını yazalım. (örnek: kamera) “Protokol” seçeneğinden “TCP AND UDP” bölümünü seçelim. Kullanmış olduğunuz hizmet türüne göre “Wan Bağlantısı” bölümünden “DSL_INTERNET” veya “ETH_INTERNET” ‘i seçelim. Wan Başlangıç Portu, Wan Bitiş Portu, Lan Başlangıç Portu ve Lan Sunucu Bitiş Portu Bölümlerine açılmak istenen port değerini girelim.(örnek:80) “Lan sunucu IP Adresi” kutucuğuna modeme bağladığınız cihazın ıp adresi girilmelidir. (örnek: 192.168.2.100) tüm adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra “Ekle” Butonuna basınız.

ZTE H108N Modemlerde Port Açma

“ZTE H168N Bridge ve Ap Modunda Kurma” ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

ZTE H108N Modemlerde Port Açma

Son güncelleme 4 Ağustos 2016 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top