Zyxel Prestige 660HW Modem Kurulumu

Zyxel Prestige 660HW Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? Aşağıdaki adımları takip ederek Zyxel Prestige 660HW modem kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Zyxel Prestige 660HW Modem Kurulumu

Kablolu olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayar üzerinden herhangi bir internet tarayıcısı açarak adres satırına “192.168.1.1” yazarak giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda Şifre bölümüne “1234” yazarak “Sisteme Giriş” butonuna basalım.

Sizden yeni şifre isteyen bir ekran açılacaktır. “İhmal Et” butonuna basarak bu adımı atlayabilir veya yeni bir şifre oluşturarak “Uygula” butonuna basarak geçebilirsiniz.

Açılan ekranda sol tarafta yer alan menü içerisinde “Ağ” butonuna basarak altından “Geniş Alan Ağı” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Sağ tarafta açılan ekranda Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan ADSL Kullanıcı Adınız‘ı , Şifre bölümüne ise servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan ADSL Kullanıcı Şifreniz‘i yazarak “Uygula” butonuna basalım. Diğer ayarlar ise aşağıdaki gibi olacaktır.

Kablosuz ayarlarını yapılandırabilmek için ise sol tarafta yer alan menü içerisinden tekrar “Ağ” butonuna basarak altından “Kablosuz Yerel Ağ” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Sağ tarafta açılan ekranda “Aktif Kablosuz Lan” bölümünü işaretleyelim. “Ağ Adı (SSID)” bölümüne ise isteğe bağlı Türkçe karakter kullanmadan bir isim oluşturabilirsiniz. “Güvenlik Modu” bölümünü “WPA-PSK” olarak ayarlayalım. “Ön Paylaşımlı Anahtar” bölümüne Türkçe karakter içermeyen en az 8 karakterli bir şifre yazarak “Uygula” butonuna basalım.

 

Son güncelleme 8 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top