Zyxel VMG1312-B10 Modem Kurulumu

Zyxel VMG1312-B10 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? Aşağıdaki adımları takip ederek Zyxel VMG1312-B10 modem kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Zyxel VMG1312-B10 Modem Kurulumu

Kablolu olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayar üzerinden herhangi bir internet tarayıcısı açarak adres satırına “192.168.1.1” yazarak giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda Kullanıcı Adı: “admin”, Şifre: “1234” yazarak “Giriş” butonuna basalım.

Gelen ekrandan arayüze giriş şifrenizi değiştirebilir veya “Alta” butonuna basarak bu sayfayı geçebilirsiniz.

Karşınıza modem web arayüzü açılacaktır.

Alt bölümde yer alan bölümlerden “Ağ Ayarları” bölümüne basarak menü içerisinden “Geniş Bant” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

Açılan ekranda yer alan tablo içerisinden “MyISP_ATM” bölümünün sağ tarafında yer alan “Düzenle” butonuna basalım.

Açılan sayfadaki ayarları aşağıdaki gibi gerçekleştirdikten sonra “PPP Kullanıcı Adı” ve “PPP Şifre” bölümlerine servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan “ADSL Kullanıcı Adı” ve “ADSL Şifrenizi” yazarak “Uygula” butonuna basalım.

Kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra kablosuz ayarlarını gerçekleştirebilmek için alt bölümde yer alan “Ağ Ayarları” butonuna bastıktan sonra menüden “Kablosuz” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

Açılan sayfadaki ayarları aşağıdaki gibi gerçekleştirdikten sonra “Kablosuz Ağ Adı” bölümüne Türkçe karakter içermeyen bir isim yazalım. Kablosuz şifresini kendiniz oluşturmak isterseniz “Şifreyi otomatik olarak oluştur” bölümünde yer alan işareti kaldırarak “Şifre” bölümüne Türkçe karakter içermeyen en az 8 karakterden oluşan bir şifre yazarak “Uygula” butonuna basalım.

 

Son güncelleme 8 Haziran 2017 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top