ERR_CONNECTION_CLOSED Hatası ve Çözümü

ERR_CONNECTION_CLOSED Hatası ve Çözümü Nasıl Gerçekleştirilir? Aşağıdaki adımları takip ederek hatanın çözümünü sağlayabilirsiniz.

ERR_CONNECTION_CLOSED Hatası ve Çözümü

Google Chrome tarayıcısında bazı web sayfalarını açmaya çalıştığınızda err_connection_closed hatası alınmaktadır. Bu sorunun çözümünün birden fazla yolu bulunmakta olup aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak Bağlantınızı kontrol edin
  • Proxy’yi ve güvenlik duvarını kontrol etme.
  • Windows Ağ Teşhisini çalıştırma
  1. Çözüm Yolu: Büyük bir ihtimalle tarayıcınızın ön belleğinden kaynaklanan bir sorun olabilir. İlk olarak tarayıcının geçmişini temizleyerek deneyelim. Google Chrome geçmişini temizlemek için tarayıcınızda sağ üst köşede yer alan “…” (üç nokta) simgesine tıklayalım. Açılan ekrandan “Geçmiş” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan pencerede “Aşağıdaki öğelerin tüm izlerini sil” bölümünü “En Baştan” olarak ayarladıktan sonra aşağıda bulunan seçeneklerin tamamını işaretleyelim. Alt tarafta yer alan “Tarama Verilerini Temizle” butonuna basarak işlemin bitmesini bekleyelim.

teknik destek

2. Çözüm Yolu: Sorunun nedeni VPN eklentileri de olabilir. VPN eklentilerini devre dışı bırakrak veya tamamen kaldırarak deneminizde fayda var. VPN eklentilerinin haricinde bulunan diğer eklentileride kaldırarak deneyebilirsiniz.

3. Çözüm Yolu: Bilgisayarınızın mevcut DNS adreslerinden kaynaklı bir sorunda olabilir. Bu nedenle bilgisayarınızda kayıtlı dns ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak adımları takip edebilirsiniz.

4. Çözüm Yolu: Yukarıdaki seçenekler sorunu çözmek için yeterli olmadıysa Chrome ayarlarını tamamen sıfırlamayı deneyebiliriz. Sıfırlama işlemi için tarayıcınızın sağ üst köşesinde yer alan “…” (üç nokta) simgesine basarak altından “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranın en altında yer alan “Gelişmiş Ayarlar” butonuna basarak açılan ekranda “Ayarları Sıfırlayın” butonuna basalım. Google Chrome tarayıcınıza ait tüm ayarlar sıfırlanacaktır.

5. Çözüm Yolu: Bu sorunun bir diğer nedeni ise Antivirüs Programınız olabilir. Antivirüs Programını devre dışı bırakarak deneyelim. Eğer sorununuz düzelirse sorun Antivirüs Programından kaynaklıdır. Bunun için yapmanız gereken işlem programın güvenlik duvarı ayarlarını kontrol ederek gerekli izinleri vermeniz olacaktır.

6. Çözüm Yolu: Eğer yukarıda yapmış olduğunuz hiç bir işlem sonuç vermedi ise son olarak yapabileceğiniz Proxy Ayarlarını kontrol etmek olacaktır. Bunun için tarayıcınızın sağ üst köşesinde yer alan “…” (üç nokta) simgesine tıklayarak “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Bu sayfada “Gelişmiş Ayarları Göster” butonuna basarak altından “Proxy Ayarlarını Değiştir” butonuna basalım. Açılan pencerede “Yerel Ağ (LAN) Ayarları” butonuna basarak “Yerel ağınız için bir proxy sunucusu kullanın” bölümündeki kutucuk işaretliyse işareti kaldırarak “Tamam” butonuna basıp Kaydedelim.

“D-link DSL-2640U Modem Kurulumu” ile ilgili yazımıza bakmak ister misiniz?

ERR_CONNECTION_CLOSED Hatası ve Çözümü

Son güncelleme 15 Şubat 2024 Yazar Teknoloji Destek

teknik destek

Yorum bırakın

Scroll to Top